Adalet Birlik Partisi (AB PARTİ) Sivil Toplum ve İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa KUT,  Türkiye’nin düze çıkması yeni bir liderin önderliğinde gerçekleşebilir.

Adalet Birlik Partisi (AB PARTİ) Sivil Toplum ve İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa KUT,  Türkiye’nin düze çıkması yeni bir liderin önderliğinde gerçekleşebilir. Dedi, Kut yaptığı konuşmasında,

“Saygıdeğer katılımcılar, değerli misafirler,

Bugün burada toplandık çünkü önemli bir dönüm noktasındayız. Ülkemiz, büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinin içinde. Ancak bu sürecin yönü, bizim bakış açımıza bağlı.

Bir tohumun verimli toprakta yeşermesi gibi, düşüncelerin ve fikirlerin de doğru bir ortamda gelişmesi gerekir. Zihinsel ve siyasi kısırlık, bu toprakların bereketini engelleyebilir ve ülkenin geleceğini olumsuz etkileyebilir.

Bugüne kadar görmeye alışık olduğumuz kısır bakış açıları, ülkemizi sınırladı. Kendi eksenimizde dönerken, geniş açılı bir perspektiften uzak kaldık. Ancak artık uyandık, ayıktık ve bu kısırlığı sona erdirmek istiyoruz.

Size bir hikaye anlatacağım, Hikayenin adı Vatan ve Millet Sevdalısı

Sessizce sokaklarda dolaşan bir kahramandı. Tedbili kıyafetler giyer, halkın arasına karışır ve sorunları yerinde tespit ederdi. Gözleriyle gördüğü, kulaklarıyla işittiği her şeyi not alır, halkın derdine derman olmak için çözüm yolları arardı.

Bir gün, Bu kahramanın karşısına bir yaşlı kadın çıktı. Gözleri yaşlıydı, yorgundu. “Oğlum,” dedi, “Evimizi geçindiremiyoruz. Eşim hasta, çocuklarım aç. Ne olur bize yardım et.”

Kahramanımız, kadının elini sıktı ve ona gülümsedi. “Merak etmeyin,” “Size yardım edeceğim.” dedi.

“Yaşlı amca, beldesindeki eksiklikleri dile getiriyordu. Gözleri hüzünle doluydu, yılların yorgunluğu yüzünden okunuyordu. “Hastane yok,” dedi, “ilaçlarımızı almak için ile veya ilçeye gitmek zorundayız. Yaşlılar olarak bu yolculuk bize ağır geliyor.”

Genç lider, amcanın yanına yaklaştı. “Merak etme,” dedi. “Allahın izniyle sağlık ocağınızı yapacağım. Siz ve komşularınız artık uzaklara gitmek zorunda kalmayacaksınız.”

Halkın yaş ortalamasının yüksek olduğunu biliyordu. Onlar için bir umut ışığı olmak istiyordu. Önce Valiliği, İl Sağlık ve İlçe sağlık Müdürlüklerini aradı, Belde belediye meclisine gitti, projeyi anlattı. Sağlık Bakanlığına resmi yazılar yazdırdı ve Destek buldu, kaynaklar ayırdılar. İnşaat başladı.

Gün geldiğinde, beldenin ortasında yeni bir sağlık ocağı yükseliyordu. Yaşlı Amcanın elini sıktı. “Artık burada tedavi olabileceksiniz,” dedi. “Allahın izniyle.”

Amca gözlerinden yaşları silerken, Yeni bir lidere minnettarlıkla baktı. Sağlık ocağı, halkın umudu oldu.  

İşte o andan sonra Bu hikayenin Kahramanı, mazlum halkın yanında olmanın ne demek olduğunu daha iyi anladı. Her gün bir başka sorunla karşılaşıyor, ama pes etmiyordu. İş hayatındaki başarısını da siyasete taşıdı. Adalet Birlik Partisi’ni kurdu ve gençlerin, kadınların ve engellilerin aktif siyasete katılımını artırmak için çalıştı.

Gençlerle beraber kurdukları Parti, genel seçimlerde ve yerel seçimlerde büyük bir başarı elde etti. İrfan Uzun, halkın gönlünde taht kurdu. Ve sonunda, Türkiye Cumhuriyeti’nin 14. Dönem 13. Cumhurbaşkanı Adayı oldu.

Bu Kahramanın hikayesi, cesaret, azim ve adaletin gücünü anlatıyor. Onun gibi liderler, mazlumların yanında durup sorunları çözmek için varlar. Kahramanımız, halkın umudu, adaletin yolcusu olarak anıldı.

Adı İrfan Uzun’du. Trabzon, Sürmene, Köprübaşılı olan İrfan UZUN, gençlik yıllarından itibaren Vatan ve Millet sevdasıyla ilgili olduğu siyasete adım atmıştı.

İrfan UZUN, Adalet Birlik Partisi’nin genel başkanı olarak biliniyordu. Tüm bilgi birikimi ve eğitimlerini harmanlayarak partiye yeni bir soluk kazandırmıştı. Siyasetteki amacı, ülkenin geleceğini daha aydınlık bir hale getirmekti.

Bir gün İrfan UZUN, köy meydanında halka hitap ediyordu. Gözleri parlıyordu, sesi coşkulu ve kararlıydı. “Sevgili vatandaşlar,” dedi, “bizim için en değerli olan şey Vatan ve Millet sevgisidir. Adalet Birlik Partisi olarak, bu sevgiyi yürekten taşıyoruz.”

Halk alkışladı. İrfan UZUN’un liderliği, umut vaat ediyordu. Onun hikayesi, bir genç adamın siyasetteki tutkusunu ve azmini anlatıyordu. İrfan Uzun, ülkenin geleceği için bir umut ışığıydı.

Ve o gün, İrfan Uzun’un hikayesi, tüm köyde dilden dile dolaşmaya başladı.

Değerli Katılımcılar,

Türkiye’nin düze çıkması ile mevcut iktidarın devam etmesi arasındaki farkı anladık. Bu fark, yeni bir liderin önderliğinde gerçekleşebilir.

Bu lider, kendi ekseninde dönmeyen, kısır bakış açısını seven değil, geniş bir vizyonla hareket eden biri olmalıdır.

Değerli katılımcılar, İrfan Uzun da bu özelliklere sahip bir liderdir. Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı ve Türkiye İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak, gençlerin, kadınların ve engelli vatandaşların aktif siyasete katılımını arttırmaya yönelik çalışmalar yaparak farklı bir siyasi anlayış beraberliğinde örgütsel bir yapı geliştirmiştir. İrfan Uzun, Türkiye’nin en büyük savaş gemilerinden olan Türk Donanmasında da aktif olarak görev almış ve üstün başarısıyla tanınmıştır.

Tüm bilgi birikimi ve eğitimlerini harmanlayarak gençlik yıllarından itibaren Vatan ve Millet sevdasıyla ilgili olduğu siyasete kurucusu olduğu Adalet Birlik Partisi ile yeni bir soluk kazandırmıştır. İrfan Uzun’un liderliği, Türkiye’nin geleceği için umut vaat ediyor. Teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir