Başkan UZUN’dan 19 Mayıs Mesajı

19Mayis

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan UZUN, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı mesaj açıkladı;

Ekranları başında beni izleyen Yüce Milletimizi Gençlerimizi ve çocuklarımızı Saygı ve sevgiyle selamlıyorum,

Milletimin geçmişten geleceğe uzanan tarihi yolculuğunda yeniden şahlanışının, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayışının simgesi,  Sevgili gençler, bugün 19 Mayıs sizlerin bayramı ve gurur günüdür. Varlığınızla, dinamizminizle, potansiyelinizle gücümüzü artırıyor, ümitlerimizi kuvvetlendiriyorsunuz. Ülkesini seven nesiller olarak sizlerden beklentimiz büyüktür. Hedeflerinizi hep yüksek tutmalı, daima ileriye bakmalı, bugünkü Türkiye'nin de böyle bir anlayışın eseri olduğunu hiç unutmamalısınız. Başarıyı yakalayabilmek için kendi değerlerimizin yanı sıra dünyanın değerleriyle barışık olmalı, dünyanın gittiği istikameti doğru okumalısınız. İçinizdeki ışığı görüp, dünyada olup bitenleri yakından takip etmelisiniz. Ülkemiz ve milletimiz için her zaman sevgiyle, inançla, var gücünüzle çalışacağınıza yürekten inanıyoruz.

 

Bir ömür boyunca yaşasın özgür, bağımsız, adaletli, birliğin sağlandığı  ve güçlü Türkiye. Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı aziz Türk gençliği, 19 Mayıs 1919, 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. 19 Mayıs 1919, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanış günüdür. 19 Mayıs 1919, Türk Milletinin yeniden dirilişidir. 19 Mayıs 1919, özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru atılan ilk ve en büyük adımdır.

 

Sevgili Türk gençliği!

Dün olduğu gibi bugün de özgürlük ve bağımsızlığımıza kast eden ihanet ve şer odaklarına karşı Türkiye’mizi siz koruyacaksınız. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi ve bu ülkenin geleceğini siz gençlere emanet etti. Her şeyin hızla değiştiği bir yüzyılda yaşıyoruz. Bu hızlı değişim içinde bilimde, sanayide, teknolojide ve sanatta sizin enerji ve heyecanınıza, sizin arzu ve hayallerinize bu ülkenin çok ihtiyacı bulunmaktadır. Tüm Türkiye’nin size ihtiyacı var. Ülkemizi yeni ufuklara sizin fikirleriniz, sizin buluşlarınız, sizin düşünceleriniz, sizin azim ve kararlılığınız taşıyacak. Omuzlarınızdaki bu yükün ağırlığını ve sorumluluğunu asla unutmayın.

 

Sevgili Türk gençliği!

Biz size inanıyor ve güveniyoruz. Sizin istek ve beklentilerinizi, sizin hayallerinizi gerçekleştirmek için mensubu olmaktan ve yaşamaktan gurur duyacağınız bir gelecek inşa etmek için, dün olduğu gibi bugün de sizi dinlemeye hazırız. Çok şeyler borçluyuz atamıza, şehit ve gazilerimize, Onların kurduğu bu Cumhuriyeti yaşatmak elimizde, birbirimizi severek kucaklayarak yönelelim bilime, bilimin ışığında yükselelim göklere, birimiz ağlarsa hepimiz ağlayalım, birimiz gülerse hepimiz gülelim, Bayrağımızla kenetlenelim birbirimize Nasıl ki kurtuluş savaşında birimiz hepimizdi, Haydi, Türkiye’m birlikte, el ele gönül gönüle vererek ülkemizi daha ileri taşıyalım. Semalarında ezanların çınladığı, ufuklarında al bayrağın dalgalandığı özgür, bağımsız ve güçlü bir Türkiye olarak Milli Mücadelemizin 100. yılında yüz akımızla hep birlikte geleceğe koşalım. Bu vesileyle Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta siz gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı kutluyorum. Dedi...

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir