AB PARTİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

AYHAN-UZUN

AYHAN UZUN

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ULAŞIM PROJELERİ

Adalet Birlik Partisi lideri İrfan UZUN’dan sonra sahneye çıkan Adalet Birlik Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayhan UZUN, 6 ana başlık altında topladığı 100 Altın projesini tanıttı. Şehircilik, İmar ve Ulaşım projelerini anlatan Başkan UZUN, “19 İlçeyi kapsayan Ulaşım Ana Planı’nı ve İmar Planı’nı yapacağız. Ulaşım Ana Planı’na göre Konyaaltı-Kundu, EXPO-Kundu, Kundu-Belek hattında raylı sistem yapacağız. Lara’ya kruvaziyer, Boğaçayı’na marina yapmak yerine mevcut liman büyütülecek. Lara Kent Parkı ve Lara sahili tüm halkımıza kazandırılacak. 100. Yıl Bulvarı’nın Antalyaspor kavşağı ve Falez kavşağı arasındaki alan kültür sanat etkinliklerinin yapılacağı bir mekan olacak. Antalya’nın afet toplanma merkezini kuracağız. Trafik kaynaklı sorunlar Akıllı Ulaşım Sistemleri kullanarak çözülecek. Antalya’nın Otopark sorunu kalmayacak. Akıllı Kent Antalya projesi hayata geçecek. Müzeler ve Kütüphaneler Adası kuracağız. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 24 saat ışı ışıl bir Antalya olacak. Kırsal bölgelerin imar planlarını tamamlayarak, sosyal hayatı geliştireceğiz. Afetlerde vatandaşımızın yardımına koşacağız. Kent Müzesi alanını yeniden kurarak kent hayatına kazandıracağız. Antalyaspor ve Alanyaspor’a yaz kampı tesisleri yapacağız. Engelli vatandaşlarımıza ulaşımda engel olmayacak. Engelli vatandaşlarımıza ve Anaokulundan Üniversiteye Kadar olan öğrencilerimize Belediye otobüslerini ücretsiz kullanacakları bir yapıya kavuşturacağız. Antalya’da Bulunan tüm okullarda Beslenme Büyükşehir belediyesi tarafından ücretsiz karşılanacak. Kent mobilyaları, heykeller ve oturma alanlarına estetik hale getireceğiz. Tüm ilçelerde yaya ve bisiklet yolları tamamlanacak. Turizm çalışanlarına ring hattı kuracağız. Esnafımızın turistlerle buluşması adına Tüm otellere Ücretsiz şehir merkezine ulaşım imkanı sağlatarak gelen turistlerin otellerin içinde zamanlarını geçirip dönmemeleri adına çalışmalar yaparak Turistlerin hem şehrimizi görmesini hem de ticaret yaparak esnafımızın kazanmasının yolunu açacağız. Küçük dokunuşlarla Antalya ilimizi Altın Çağına Taşıyacağız.” dedi.

İSTİHDAM YARATACAK, HAYATI UCAZLATACAK PROJELER

İstihdam yaratacak ve hayatı ucuzlatacak projelere değinen Başkan adayı UZUN, “Halk su ile suya harcanan para azalacak. Su’dan elde ettiğimiz gelirin bir bölümünü kentimizin takımı Antalyaspor’a aktaracağız. Halk Mama ile çiftçimizden alacağımız taze meyve ve sebzeleri bir kavanoza koyacağız ve Antalyalıya ulaştıracağız. Halk süt ile üreticiden alacağımız sütü ekonomik fiyatlarla çözeceğiz. Antalyalı besicimizin hayvanını ilk elden alacağız ANET tesislerinde hijyenik ortamda hemşehrilerimize ulaştıracağız.  Halk yem projemizi ile çiftçimiz kaliteli ve ekonomik yemle tanışacak. Üniversite öğrencilerinin evinden alınan suyun ilk 5 metreküpünü belediye ödeyecek. Hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerimize istihdam sağlayacağız. Kadın destek merkezleri kurarak, kadınlarımızın ürettiklerini halkla buluşturacağız. Kıyı şeridindeki her ilçeye su ürünleri halleri, balık pazarları ve çekek yerleri oluşturacağız. Tüm ilçelerde ekonomik kreşleri açacağız” diye konuştu.

TURİZM VE ÇEVRE

Başkan adayı UZUN, Turizm ve çevre projelerini yönelik ise “Balbey, Haşim İşçan ve Kaleiçi Dönüşüm Projesi vatandaş işbirliği ile yapılarak Kale Kapısı canlanacak. İlçelerin arıtma tesisi problemi çözülerek, kaybedilen Mavi Bayrakları yeniden kazanacağız. Kültür ve inanç turizmini geliştireceğiz. Antalya’da kış turizmini canlandırmak adına Tahtalı Dağı ve Saklıkent Bölgelerine günübirlik tesisler kuracağız. Antalya’nın belirli bölgelerine şehrimize özgü turunçgil, lavanta, likya lalesi, ful, Arap yasemini ve hanımeli gibi bitkiler dikeceğiz. Antik yürüyüş yollarını bakımları yapılacak. Alanya Kalesi’ni UNESCO’nun kalıcı listesinde yer alması için gerekli çalışmayı yapacağız. Deniz süpürgesi ve deniz denetim tekneleriyle denizimiz tertemiz olacak. Kaş-Kalkan Bölgesi’nde tıbbı şifa bahçesi kuracağız. Antik kentlerimize altyapı ve ulaşım imkanı sağlayacağız. Tarihi ve turistik mekanlarımıza üstü açık otobüslerle turlar düzenleyeceğiz. Her yeni doğan bebeğimiz için bir fidan dikeceğiz” dedi.

TARIM PROJELERİ

Tarım projelerini anlatan AYHAN UZUN, “Sera atıkları hem gübreye hem de biyogaza dönüşecek. Sera yatırımlarındaki sorunları çözeceğiz. Tarımsal sulamada elektrik bedava olacak. Belediyenin tarım araç ve makine parkı zenginleştirilecek, çiftçilerin ihtiyaçları karşılanacak. Kooperatif hizmet birimleri aracılığıyla ilaçlama, gübreleme ve bakımlarını uzmanlarımızla yapacağız. Belediyemiz tarafından soğuk hava depoları yapılacak. Seralarda üretilen ihtiyaç fazlası ürünler için domates püresi ve konsantresi tesisi kuracağız. Güneş enerjili kurutma tesisi kuracağız. Çiftçimize organik gübre, ücretsiz tohum ve meyve fidesi vereceğiz. Hal’de kurulacak standlar ile gece sıcak çorba ve çay ikram edeceğiz. Antalya’nın yöresel ürünleri için Coğrafi işaretleme ile patentleyeceğiz. Antalya balının markalaşması için üreticiye destek sağlayacağız. Çiçek soğanı üretim ve depolama tesisi kuracağız” diye konuştu.

ALTIN PORTAKAL ÖZÜNE DÖNECEK

Adalet Birlik Partisi Büyükşehir adayı UZUN, Eğitim, spor, kültür ve sanat projelerine yönelik ise şunları anlattı :“Altın Portakal Film Festivali’nde yeniden yerli ve yabancı filmler ayrı yarışacak ve festival özüne dönecek. Uluslararası Antalya Çağdaş Sanat Bineali düzenleyeceğiz. Turizme katkı sağlaması amacıyla çeşitli festivaller düzenleyeceğiz. Antalyaspor Koleji’ni kuracağız. Antalya’mızın sakin ve güzel bir koyunda bilim yuvası kuracağız. Çocuk doğa kampları kurarak, yıl boyu eğitimler vereceğiz. Genç girişimciler için Fikir Atölyesi oluşturacağız. Yerleşik yabancı ve turistler için kültür sanat etkinlikleri yapılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak e-Spor takımı kuracağız. Ata sporumuz yağlı güreşi destekleyeceğiz. Amatör spora profesyonel destek sağlayacağız.”

SOSYAL YARDIM PROJELERİ

Son başlık altında Sosyal Yardım Projelerini açıklayan Ayhan UZUN, “Zor durumdaki vatandaşlarımıza belirli süre için, belediyenin imkanları dahilinde kira desteği vereceğiz. Belediyemizin açacağı korumalı iş yerlerinde engel tanımayan kardeşlerimizi istihdam edeceğiz. İlk kez Konyaaltı’nda başlattığımız Emekli Kahve’ni tüm ilçelerimize yayacağız. Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında birbiri ile entegre halinde Engeli Yaşam Evi’nde, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayarak konaklayabilecekleri bir yaşam alanı oluşturacağız. 65 yaş ve üstü yurttaşlarımız için Yaşam Köyü oluşturacağız. Konyaaltı’nda model olan Yaşlı Kreşlerimizi tüm ilçelerde yaygınlaştıracağız. Alzheimer ve Demans yakınlarına destek olacağız. Konularında uzman psikolog ve psikiyatrların görev alacağı bir rehabilitasyon merkezi kuracağız. Sokak hayvanlarımız için tam donanımlı hayvan barınakları, bazı ilçelerde hayvan mezarlıkları, her ilçeye eğitim ve oyun parkları yapacağız Kamu çalışanlarına sosyal tesis yaparak, muhtarlarımızın faturalarına destek olacağız” dedi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARI İŞTEN ÇIKARILMAYACAK

Antalya'nın planlı, kurallı ve kimlikli bir kent olması için A'dan Z'ye çalışmalar yaptıklarını anlatan Ayhan UZUN, projeleri bunlara göre hazırladıklarını söyledi. Belediyelerin siyaset değil hizmet üretmesi gereken kurumlar olduğuna vurgu yapan Ayhan UZUN, "Bugüne kadar kimsenin ekmeği ile oynamadık, hep kazandırmaya çalıştık. Hiçbir belediye çalışanı siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılmayacak. Çünkü biz birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz, birlikte kazanacağız" dedi.

Daha sonra Adalet Birlik Partisi lideri İrfan UZUN, 19 ilçe belediye başkan adayları, il başkanları ve Türkiye İttifakında bulunan Siyasi Parti yöneticileriyle birlikte Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’ni dolduran vatandaşları selamladı. Başkan Ayhan UZUN’un proje tanıtım toplantısına katılın yoğun olmasından dolayı birçok vatandaş dışarda kurulan ekrandan izledi.

ABPartiBannerhPNHJ

Antalya’nın bütün ilçeleri ve mahallelerini elektrik li tramvay yapılacak ve ilçe ve mahallelerin son durakları gençlik ve Spor merkezleri yapılacak bütün spor branşlarında hocalar olacak dört yaşından 70 yaşına kadar vatandaşlarımız spora davet edilecek hepsi ücretsiz ve bu spor sayesinde hastaneleri boşaltacağız

Gençlik merkezlerimizde mesleki kurslar oluşacak başta turizm şehri olmasından dolayı en az beş dilde yabancı dil öğretilecek yaş sınırı hiçbir branşımızda olmayacak herhangi bir diploma kurslar için istenmeyecek ve kurslarımız otellerle bağlantılı olup bu gençlik merkezleri sayesinde bütün vatandaşlarımıza daha rahat iş imkanı sağlayacağız ve otellerin eleman ihtiyaç sorunu ortadan kalkmış olacak

Şehrimizin ilçelerimizin köylerimizin esnafları belediyede ve ilçe belediyelerinde başvurdukları hiçbir işlem sonucu üç günü geçmeyecek esnafların reklam vergileri azaltılacak Çarşı içi ve yaya yolları Türkiye’de ilk olacak şekilde çocuk arabaları engelli vatandaşlarımız şehir merkezinden ilçe ve köylere kadar engelsiz gezisini ve ihtiyacını sağlayacak özel taşlarla döşenecek bütün cadde ve sokaklar temizlik çalışanları çoğaltılacak tarihi varlıklarımız özenle bakımı yapılıp korunacak

Turizm merkezlerimize konforlu ve özel araçlarla otellerden Çarşı merkezinden plajlara ücretsiz ulaşım sağlanacak

Çiftçilerimize mazot ve gübre desteği sağlanacak ve köyler şehirden farksız olacak köylerdeki gençlerimiz şehirlerde yaşamak yerine köylerinde yaşamayı tercih edecekler çiftçilik çok geliştirilecek şehirlerimizdeki gençler köylere dönüşler için teşvikler yapılıp hibe ile tesisler kurmalarına yardımcı olunacak

Ev ve iş yerlerinde kullandığımız suların hepsi testler yapılıp içilebilir duruma getirilecek ve altyapıları yenilenecek bazı bölgelerimiz sularında kireç yüksek çıkmaktadır kireç insan sağlığına hepimizin bildiği gibi çok zararları vardır amacımız hastaneleri boşaltmak ise bunun önüne geçeceğiz gerekirse yeni şebeke bağlantıları yapacağız

Dünya güzeli Antalya şehrimizin kaybettiği on yılını en kısa zaman içinde on yıl ileri alacağız ve dünya turizminin başkenti örnek şehri yapacağız Ve turizmin ağırlıklı olduğu bölgelerimizde ücretsiz gelen turistlerimize gezilerini tatillerini en güzel bir şekilde tamamlamaları için ücretsiz özel eğitim merkezleri açacağız reklamımızı turizme gelen yabancı misafirlerimiz misafirlerimizin yapmasını sağlayacağız

Şehrimize gelen bütün yabancı misafirlerimiz her ne soruna olursa olsun onlar için özel primler kurulacak talep ettiği bütün sorunları çözülecek kendilerini kendi ülkelerinden daha güvenli ve rahat hissetmelerini sağlayacağız Ve turizmimizi çok büyük ekonomiye kavuşturacağız bölgemiz bacasız fabrikalarla dönüşmüş olacak

Başkanlığımız döneminde ilçe belediyelerimiz ve devlet kurumlarımızla koordineli bir şekilde çalışmalarımıza başlayacağız ve particilik siyasi ayrımcılık hiçbir ilçe belediyemizle devlet kurumlarımızla ve halkımızla yaşantısı ve siyasi görüşü ne karışılmayacak ve ayrımcılık yapılmayacaktır zor olacak ama siyasi ayrımcılıkları ortadan kaldıracağız ve bu güçlü beraberliğimiz çalışmamız Antalya şehrimizi hep beraber yükseklere taşıyacağız Antalya’ya yeni otoban ihtiyacı var acil şekilde başlanacak 4 şerit gidiş 4 şerit geliş +1 de emniyet şeridi 5 şeritten oluşacak trafik sorunu olan kavşaklarımıza yeni alternatifler uygulanacak trafik ışıkları azaltılacak bu uygulamayı talçik ve alt geçitler yaparak çözeceğiz

Gençlik merkezlerimizde mesleki kurslar oluşacak başta turizm şehri olmasından dolayı en az beş dilde yabancı dil öğretilecek yaş sınırı hiçbir branşımızda olmayacak herhangi bir diploma kurslar için istenmeyecek ve kurslarımız otellerle bağlantılı olup bu gençlik merkezleri sayesinde bütün vatandaşlarımıza daha rahat iş imkanı sağlayacağız ve otellerin eleman ihtiyaç sorunu ortadan kalkmış olacak

Şehrimizin ilçelerimizin köylerimizin esnafları belediyede ve ilçe belediyelerinde başvurdukları hiçbir işlem sonucu üç günü geçmeyecek esnafların reklam vergileri azaltılacak Çarşı içi ve yaya yolları Türkiye’de ilk olacak şekilde çocuk arabaları engelli vatandaşlarımız şehir merkezinden ilçe ve mahallere kadar engelsiz gezisini ve ihtiyacını sağlayacak ve özel taşlarla döşenecek bütün cadde ve sokaklar temizlik çalışanları çoğaltılacak tarihi varlıklarımız özenle bakımı yapılıp korunacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir