Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun Yerel Medyayla Bir Araya Geldi

İrfan Uzun ‘Kalkınmanın Anahtarı Eğitimdir’ (1)

‘KALKINMANIN ANAHTARI EĞİTİMDİR’

Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntıların, dizginlenemeyen enflasyonun, vergi adaletsizliğinin ve tüm sosyal sorunların eğitimle çözüleceğini ifade eden Başkan Uzun; eğitimde reform yapacakların anlattı.

Eğitim çalışmalarının, ekonominin ve sosyal kazanımların anahtarı olduğunu anlatan Başkan Uzun, “Türkiye'nin birinci sorunu eğitimdir. Ülkenin tüm alanlardaki gelişmesi kalkınması, eğitimdeki başarıyla doğru orantılıdır. Bu nedenle İktidara geldiğimizde ilk işimiz sınav sistemini kaldırarak eğitim sistemini kökten değiştirmek olacak. Bizim iktidarımızda, eğitim Sistemi, çağdaş, milli, bilimsel, bir anlayışla yapılandırılacak. Eğitimli bir gelecek inşa etmek istiyoruz. Anaokullarından başlayarak çocuklarımızı geleceğe hazırlayacağız. Özellikle mesleki eğitime önem vereceğiz. İlkokuldan itibaren öğrencilerin yetenekleri belirlenerek, yetenekli oldukları alanlarında eğitim almaları sağlanacak. Üniversite sınavını ve ortaöğrenimdeki sınav sistemini kaldıracağız. Her Türk genci ilgi duyduğu alanda yeteneğine göre eğitime kavuşacak.
Ülkemizin değerlerine sahip çıkacak nesilleri yetiştirmek, çağdaş uygarlığı yakalamak, refah toplumuna ve hedeflere ulaşabilmek eğitimle mümkündür.” Diye konuştu.

ÖĞRENİMİNİ TAMAMLAYAN HER GENÇ MESLEK SAHİBİ OLACAK

Hızlı bir ekonomik gelişmenin ve kalkınmanın gerçekleşmesi için özellikle orta öğretim gençliğine mesleki ve teknik eğitimin verileceğinin altını çizen AB Parti Genel Başkanı İrfan Uzun; “Ülkemizde şu anda yaşanan ekonomi sorunları, yükselen enflasyon, yaşanan sosyal krizler eğitim eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bizim iktidarımızda gençlerimize çağa yakışan düzeyde bilgi ve mesleki yetenekler kazandıracağız. Öğrenimini tamamlayan her genç meslek sahibi olacak. Gençlerimizi toplumsal ve iktisadi yaşamda becerili, etkili ve verimli kılacağız. Yeni kuşakların, toplum yaşamında hak ettiği yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları edinmelerini, kişiliklerini geliştirmelerini sağlayacağız. Eğitim bir ulusu özgür, bağımsız, onurlu, yüksek bir topluluk biçiminde yaşatır, yaşam savaşımında maddi ve manevi bütün güçlerini artırır. Eğitim eksikliği ise bir ulusu tutsaklık ve yoksulluğa götürür.” Sözlerine yer verdi.

TÜRKİYE İTTİFAKINI KURACAĞIZ
Ülkenin tüketim toplumu haline geldiğini ifade ederek Türkiye’yi üreten bir ülke haline getirmek için projeler hazırladıklarına dikkat çeken Adalet Birlik Parti Genel Başkanı İrfan Uzun; “İktidar olduğumuzda üretime önem vereceğiz.  Türkiye'yi üreten bir ülke haline getireceğiz. Bugün Türkiye'nin dışarıya ihraç ettiği bir markası dahi yoktur. Yazılımcı gençlerimizle Türkiye'nin markalarını oluşturacağız. Köy Kent projemizle üretimden tüketime bir köprü oluşturup ekonomiyi düzlüğe çıkaracağız. Bizim partimizde din, dil ırk gibi ayırım asla olmayacak. 86 milyonu kucaklayacak eşit mesafede olacağız. Biz, şu anki başkanlık sistemine de karşıyız. İktidara geldikten sonra demokratik parlamenter sisteme geçeceğiz ve Cumhurbaşkanı olduğum gün partimden istifa edeceğim. Şu anki mevcut partilerin hiç biriyle ittifak yapmayı düşünmüyoruz. Bugüne kadar denenmemiş yeni partilerle Türkiye İttifakını kuracağız. İktidarımızda doğruyu yazabilen gösterebilen özgür bir medya oluşmasını sağlayacağız.” Sözlerine yer verdi.

İrfan Uzun ‘Kalkınmanın Anahtarı Eğitimdir’

“TÜRKİYE İTTİFAKI ADI ALTINDA GELİYORUZ"

Başkanlık sistemine karşı olduklarını ve başkanlık sisteminin ülkeye bir yararı olmadığını dile getiren ABP Başkanı İrfan Uzun, “Mevcut sistemde seçime bir ittifakla girmek gerektiğini, ittifaklar gündeme geldiğinde, kedinizi hangi ittifaka yakın görüyorsunuz” sorusuna;

"Biz hiç bir ittifakın içinde olmayacağız, şu anda ben 25 parti Genel Başkanıyla görüşüyorum, daha önce seçime hiç girmemiş, daha önce hiç denenmemiş parti başkanlarıyla görüşüyorum. “Türkiye İttifakı” diye bir ittifak kurduk. Şu an üçüncü ittifak olarak “Türkiye İttifakı” adı altında biz geliyoruz" cevabını verdi.

 

"DENENMİŞLERLE BİZ YOLA GİRMEYİZ"

Birçok Sivil Toplum Kuruluşu ile irtibatta olduklarını ve desteklerini aldıklarını dile getiren Uzun, "  Biz hiçbir ittifakın içinde olmayacağız, ve bizim kurduğumuz ittifakta da, şu anki mevcutta bulunan hiç birini de bu ittifakın içine almayacağız. Yani denenmişlerle biz yola gitmeyiz” dedi.

İrfan-Uzun-‘Kalkınmanın-Anahtarı-Eğitimdi-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir