Uzun, Bolivya’da Seçilmiş Hükümete Karşı Darbe Girişimi Endişe Yaratıyor ifadelerine yer verdi.

Bolivyada Seçilmiş Hükümete Karşı Darbe Girişimi

Adalet Birlik Partisi (AB PARTİ) Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Adayı İrfan UZUN Bolivya’da yaşanan son olaylarla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi.

“Bolivya’da Seçilmiş Hükümete Karşı Darbe Girişimi Endişe Yaratıyor”

Saygıdeğer Vatandaşlarımız, Bolivya’da yaşanan son olaylar bizi derinden endişelendirmektedir. Seçimle işbaşına gelmiş olan hükümete yönelik bir darbe girişimi gerçekleşmekte olduğunu görmekteyiz. Bu durum, demokratik değerlerimize ve halk iradesine karşı bir tehdit oluşturmaktadır.

Bolivya’nın istikrarı ve halkın refahı için elimizden geleni yapmalıyız. Meşru hükümetleri devirmeye dönük tüm eylemleri şiddetle kınıyoruz ve bu tür müdahalelere karşı olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Demokrasi, halkın iradesine saygı göstermek, seçimlerle işbaşına gelmiş hükümetleri desteklemek ve anayasal düzeni korumak demektir. Bolivya’da yaşanan bu olaylar, demokrasiye olan inancımızı sarsmamalı, aksine daha da güçlendirmelidir.

Bolivya halkının haklarına, özgürlüklerine ve demokratik değerlere sahip çıkmak için hep birlikte çalışmalıyız. Bu zorlu süreçte, halkımızın yanında olmalı, demokratik değerleri savunmalı ve istikrarı yeniden tesis etmek için çaba göstermeliyiz. Teşekkür ederim. Dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir